Ferrandová-Prevotová získala štvrtý titul v cross-country

28.08.2022 Celý región

Les Gets 28. augusta (TASR) - Francúzska reprezentantka v horskej cyklistike Pauline Ferrandová-Prevotová sa stala štvrtýkrát v kariére majsterkou sveta v cross-country. Na svetovom šampionáte v Les Gets zvíťazila pred Švajčiarkou Jolandou Neffovou, tretia skončila Američanka Haley Battenová. Slovenka Janka Keseg Števková obsadila 55. miesto, jej krajanke Martine Krahulcovej patrila 66. priečka.

Medzi mužmi triumfoval Švajčiar Nino Schurter, ktorý získal už desiaty titul majstra sveta v cross-country. V nedeľňajších pretekoch zvíťazil s náskokom 9 sekúnd pred Španielom Davidom Valerom Serranom, bronz získal Talian Luca Braidot.

MS v horskej cyklistike:

cross-country

muži - elite: 1. Nino Schurter (Švaj.) 1:21:13 h, 2. David Valero Serrano (Šp.) +0:09, 3. Luca Braidot (Tal.) +0:29

ženy: 1. Pauline Ferrandová-Prevotová (Fr.) 1:22:08 h, 2. Jolanda Neffová (Švaj.) +1:35 min., 3. Haley Battenová (USA) +2:13, ..., 55. Janka KESEG ŠTEVKOVÁ +2 kolá, 66. Martina KRAHULCOVÁ +3 kolá

ženy do 23 rokov: 1. Line Burquierová (Fr.) 1:11:09 h, 2. Puck Pieterseová (Hol.) +0,43, 3. Sofie Pedersenová (Dán.) +0,59, ..., 50. Tereza KURNICKÁ (SR) +1 kolo

muži do 23 rokov: 1. Simone Avondetto (Tal.) 1:10:35, 2. Mathis Azzaro (Fr.) +0:28, 3. Luca Schatti (Švaj.) +0:57, ..., 77. Martin HRTÁNEK (SR) +1 kolo